Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com

"Ücretsiz Bakım" İnternetteki Medyum Tuzakları

Tarih 08 Ocak 2012, 02:39 Editör

İstismarcıların internette ki tuzaklarına bazı örnekler..

Selam Aleyküm

Daha öhce Türkiyede Havas ve İlim Siteleriyle ilgili bir konu açmıştık ve durumun vahimliğini gözler önüne serdik seremediklerimiz cabası.

http://imageshack.us/f/834/screenshot20111214at606.png/ Sırada "bakım" adı altında insanları tamamen şerre sürükleyen insanların, siteler aracılığıyla üçkağıtlarını gözler önüne sereceğiz. Umarız ki aramızda veya dışarıdan gören arkadaşlar bu tuzaklara düşmez ve dolandırılmazlar.

Google arama motoru kutusuna "ücretsiz bakım" yazdığınızda çıkan sonuç neredeyse sayfanın tamamını Medyum ve Havas siteleri listeliyor, oysa Ücretsiz bakım adı altında binlerce firmanın elektronik, oto vesaire servisleri bulunmakta. Peki nasıl oluyorda bu medyumlar bu firma ve haberleri geçip böyle önemli anahtar kelimelerde sayfada sıralarda yer alabiliyor. Sebebi "yoğun ilgi". İnternetteki Ağır Abi ve Ağzından cımbızla laf alınan mistik takılıp manen mıstık veledi kadar Edebi olmayan insanlardır. Günümüzde insanların metafiziğe olan ilgisi öteki insanların bu konuları gereğinden fazla abartmasıdır. İnsanlar günümüzde fazlasıyla her bazı şeyleri elde etmek adına bu alana yönelmiş ve neredeyse bir mucize bekletisi içerisinde çaresizlikle bu insanlardan derman aramaktadırlar. Fakat hemen hemen hepsi müthiş bir ağın içine düştüklerinin ve zaaflarının nasıl bu insanlar tarafından maddiyat ve sömürü sistemine dönüştüğünü geç anlamaktadırlar.

Şimdi “Bakım” adı altında insanların nasıl sömürüldüğünü biraz değinelim. “Bakım” Çoğunlukla güvenilir olmayan cinler tarafından, fal yolu ile çoğaltılabilen şekillerde yapılan bir uygulamadır. Burada şahsın kişisel bilgileri ve hatta resmi ile bazı bilgiler edinilip o kişiye umut ve duyması gerekenler veya medyumun çıkar sağlayabileceği bilgiler verilir.. Bir sahtekar medyumun bir insanı nasıl kandırabileceğine bakalım. Hatta kendimizi onun yerine koyarak daha iyi anlayabiliriz. Çevremizde bu tarz insanlar çok fazla tanınmadığı için genellikle internete sarılırız. İnternette “Ücretsiz Bakım” yazdığımızda kendimizi bir onlarca seçenekli bir sayfada buluruz. Burada “Müthiş detay” İşin "Ücretsiz" kısmıdır. Bu medyumların ana silahıdır. Bu silah sanki “Sözde Medyum”ların bize bir iyilik yapması veya bir hayır işlemesi gibi algılamamız için kullanılan bir yöntemdir. Bu şahısların sitelerine girdiğimizde kendimizi tamamen şefkatli ve huzurlu bir ortamda buluruz. Sanki hayatımızı değiştirecek şifreleri görürüz, belkide görmek istediklerimiz ve inanmak istediklerimiz yazmaktadır. İçimizi bir umut ve güven kaplar. Ve başlayalım. Hemen sitesinde bulunan mail ve ya formdan “Ücretsiz Bakım” formunu doldururuz. Şikayetlerimizi bir bir sıralarız. Kişisel bilgilerimizi veririz. Ve ardından gelecek cevabı bekleriz. Ardından bizi bir mail veya telefon gelir, şikayetlerimizi orda da üzerine 1’e 10 katarak anlatırız medyum şahsa. Medyum şahıs burada almak istediklerini almış ve zaten yaptığı umut tacirliğinin kurbanı ve aciz olan şahsa bakım yapacağını söyler.. Şahsın yazdığı bilgilerden yola çıkarak bakım yaptığını söyler. Bakımda çıkan sonuç hep aynıdır. - Bağlısın - Büyü var - Cin Musallatların var - Akrabalarından sana yapılan bir hamle mevcut.

Aslında şahısta ne bir büyü ne bir musallat nede başka bir sıkıntı vardır.. Fakat ufak tefek evhamlı şahıs bu açıklamalar karşısında heyecana kapılır ve artık “Sahtekar”ın kollarındadır. Sözde medyum karşısındaki şahsın aklını çelmiş ve artık ondan faydalanmak adına konuşmaları tamamen babacan veya samimi bir Güzin abla tarzında gerçekleşir bu çok muhtemeldir. Ve bir çözüm ortaya konur.. Samimi konuşma ve seni kurtaracağın nidalarının ardından maksat ortaya çıkar.. Şahsın üstünde bulunan musallat veya büyüyü çözmektedir sıra.. İş “Ücretsiz Bakım” adı ile başlayıp BİNLERCE LİRALIK büyü bozma veya musallat seanslarına gelir.. Bazende “MALZEME PARASI” adı altında alınır bu ücretler. Medyum kişi amacına ulaşmış tüm kurguları yerine getirerek "DOLANDIRICILIK" yapmıştır. Bu noktadan sonra parayı alıp yaptığı sahte muskaları veya defettiği cinleri tamamen bir oyundan ibarettir..

Şimdi diğer bir örneğimize geçelim.. Forumlarda yapılan “ÜCRETSİZ BAKIM” adı altındaki başlıklarda “Sözde Medyum” genellikle sitenin sahipleridir bunlar. Bu başlık altında kendi elemanları tarafından inanılmaz derecede övülür neredeyse Evliya mertebesine çıkartılır. “Sözde Medyum” bazende kendi farklı bir üye ismi ile hesap açıp, kendi kendini de övebilmektedir. Ve yine aynı devir devam eder. Bizler kendine bile faydası olmayan insanlara değil Allah'a sığınalım. Şuurlu Müslümanlar olalım. Hem maddi hem manevi kaybımızı arttırmamak için bu bir uyarı mahiyetinde bilgidir.

İnternette böyle şeylere dikkat edelim Bilinçli ve inançlı olalım..

Orhan SAKA

Bu haber 14262 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Metafizik

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ?

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ? İntihar edenlerin çoğalmasında ki etkenlerden en önemlisi yaşayamadıkları DİN'dir !

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği Günümüz dünyasına ışık tutan bir yazı..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im