Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
Bize sorulan bazı sorulara cevap..

Bize sorulan bazı sorulara cevap..

Tarih 13 ?ubat 2012, 23:35 Editör

Bir okuyucudan gelen sorulara kısa öz cevaplar..

Bir ziyaretçimizden gelen bazı sorular ve kısa cevaplarımız:
iyi günler, birkac sorum olacakti elimden geldigi kadar kisa ve öz sorular soracagim? cevap verirseniz sevinirim.


Cevaplar....

Sorularınızı ne niyetle sorduğunuz size kalabilir, lakin bu vesile ile bir takım bilgiler sunmak hasıl olacağı için soruları kısaca cevaplamaya çalışacağız.
 
Soru: cin cikarma gibi tedavi yöntemleriniz varmi?

Cevap: Cin çıkarma gibi yöntemlerimiz yoktur, o işlerle ilgilenmiyoruz.
***

Soru: varsa kac asamadada ve hangi yöntemlere basvuruyorsunuz?

Cevap: Olmadığı için cevap veremeyeceğiz.
***

Soru: cinler insanin kismetini kapatirmi?

Cevap: Cinler kısmet kapatamaz, bizler yaratılmadan önce rızıklarımız taksim edilmiştir. Bize düşen vesilelere tutunup, gayret bizden takdir Allah'tan diyerek, helal yoldan çalışmak, çabalamaktır. Yanlız büyü gibi durumlarda farklı durumlar olabilir, geniş açıklanması gereken bir konu olduğu için şimdi bu konuyu açmıyoruz.

"...O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez..." (Enam Suresi 59)

***

Soru: her insanda cin varmidir?

Cevap: Hadiste "Her insanın şeytanı vardır." deniyor, demek ki her insanı kötülüğe sevketmek için şeytan bulunmaktadır. Şeytanda cin sınıfından olduğu için, dolaylı yoldan her insana kötülüğü aşılamaya çalışan cin sınıfından bir varlık vardır.
 
Kesin akide şudur ki; "Her şeytan cindir, ama her cin şeytan değildir, onlarında iyisi ve kötüsü vardır ve insanoğlu gibi dinsel ve mezhepsel olarak ayrılırlar."
***

Soru: varsa bunun hikmeti nedir ?
 
Cevap: Allahu Teala hayır ve şer ile imtihan edendir.

Her canlı, ölümü tadar. Bir deneme olarak sizi hayırla da, şerle de imtihan ederiz. Ve siz, ancak bize döndürüleceksiniz. (Enbiya Suresi 35)

Başınıza her ne musibet gelirse, kendi yaptıklarınız yüzündendir. O, yine de çoğunu affeder.(Şura 30. Ayet)
 
Her kim Rahman'ın zikrinden, körlük edip görmemezlikten gelirse. Biz ona bir şeytan sardırırız (musallat ederiz), artık o ona arkadaş olur.(Zuhruf 36. ayet)
 
***

Soru: namaz kilmayan kisiye cinin musallat olamasi dogalmidir?

Cevap:
Namaz kılmayana cin musallatı olma ihtimali doğaldır, çünkü bir ayet ve hadisi şerifte buyuruluyor; 

Her kim Rahman'ın zikrinden, körlük edip görmemezlikten gelirse. Biz ona bir şeytan sardırırız (musallat ederiz), artık o ona arkadaş olur.(Zuhruf 36. ayet)

"Hiçbir farz namazını kasten terk etme. Kim namazı kasten terkederse, ilahi koruma ve teminattan mahrum kalır. (İbni Mace, Fiten 23)" buyuruluyor.
***

Soru: bir insandan musallat olmus cini veyahut cinlerin cikarilmis kabul görürsek,baska bir zamanda baska veya ayni  cinin,ayni sahsa tekrar musallat olurmu?

Cevap:
Evet olabilir, büyü durumlarında ve inatçı bir cin olursa veya musallatı kovarken ölmüş, yakılmış cinin ailesi, akrabası vs gibi fertleride tekrardan rahatsız etmeye gelebilir.  Burda kovan kişinin önemi devreye girer, eğer bir Evliya ve takvalı bir ehil tarafından kovulduysa, cin ya yanıp helak olmuştur yada başına gelecekleri bilir ve bir daha rahatsız ettiği kişinin semtine dahi uğramaz. Sonuçta bunlar bir vesiledir, vesileninde doğru olanını tercih etmek gerekir, aksi halde istenmeyen sonuçlar çortaya çıkabilir. 

***

Soru: insan düsünce gücüyle cinleri kendisinden uzaklastirabilirmi?

Cevap: Düşünce gücü, cini kovmak için ne yapabilir ki? Lakin, korkmamak anlamında düşünmenin müspet etkileri vardır.
 
Önemli olan iman gücüdür ve yaydığı görülmeyen enerjisidir. Buda kişinin takva derececesine göre değişir.
 
Günümüzde önemliliği kaçınılmaz olan bir konuda şudur; Tasavvuf İslam'ın takvasını yaşamaktır ve peygamberlerin varisleri mürşidi kamil evliyalardır ve müritleride sahabenin varisi olduğu için, bir peygamber varisinin manevi şemsiyesi altına girmiş kişi bir adım daha öndedir..

***

Soru: rüya yoluyla görülmüs olan bayan cinin namazini basi acik kildigini görmek gercegi gösteriyorsa, o cinin islami inanci varmidir?

Cevap: Rüyada görülen bayan cin için bir şey diyemeyeceğiz. Lakin, kadınlarda başı açık namaz kılanın namazı kabul olmaz. Dört hak mezhepte kadının saçı avrettir. Kadınların başı açık namaz kılmaları haramdır.
***

Soru: cinler insanla baglantiya yani irtibata gecmek isterlermi? isterlerse neden isterler?

Cevap: Arz talep meselesi gibidir birazda bu durum, bu durum daha çok dini değerlerimiz nazarında, iletişime geçer geçmez insan ve cinin görüşlerine bağlıdır.
 
Sonuç olarak insan ve cinler imtihan için dünyaya gönderilmiştir, onlara da cennet ve cehennem vadır. Dinimizde cinlerle iletişime geçmenin tavsiye edilmediği bir gerçektir. Herkes kendi aleminde kendi imtihanını olması normal bir durumdur, ama günümüzde dini değerlere önem verilmediği için, anormal durumların olmasıda kaçınılmazdır.

Soru:

not : havas ilmiyle ilgilenip isin erbabi yani hakkiyla yapan dünyada cok az kisi oldugunu biliyorum. cin cikarma ve yahut cinli birisini özgür iradesine hakkiyla kavusturabilecek ilim sahipleri kimlerdir?

isimlerini iletirseniz cok memnun olurum. ilginiz ve cevaplariniz icin tesekürler.

tedavi icin ücret talep ediyormusunuz?

Cevap: Biz para talep etmiyoruz ve öyle bir durum ve konumumuz yoktur. Biz hiçbir maddi çıkar beklemeden, Allah rızası için maddi fedakarlıklar ile Evliyanın dua bereketiyle çeşitli çalışmalar yaparak Ümmeti Muhammede ve bir insana dahi faydalı olma düşüncesi ile hareket ediyoruz.
 
Not olarak kısaca şunları söyleyebiliriz:
 
İslami yaşantıdan uzaklaşmanın paralelinde, nasıl ki şemsiye insanı yağmurdan korur, işte manevi şemsiye görevini gören Allah'ın dostum dediği, Allah Resulunun (sav) varisim dediği gerçek bir mürşidi kamilin nazarından uzak olmanın beraberinde, insanoğlu bu gibi ana nedenler sonucunda ise metafizik saldırılara açık hale gelmektedir...

Bilesiniz ki, Allah'ın dostlarına korku yoktur; onlar üzülmeyecekler de. Onlar, iman edip de takvâya ermiş olanlardır. Dünya hayatında da ahirette de onlara müjde vardır. Allah'ın sözlerinde asla değişme yoktur. İşte bu, büyük kurtuluşun kendisidir. (Yunus Suresi 62-64)

Takva, insanı kamillerin özelliklerindendir.
 
Takva, kalkanı olana; dünya ve içindekileri ne yapa!
 
Takvaya ulaşmak içinde, takvaya ulaşmışları bulmak lazım, tasavvuf İslamı takvaca yaşamayı öğretir ve bu yola giren talip, gayreti nisbetinde istifade eder.
 
Cinlerden korkan değil, cinlerin korktuğu insan olmak için, bir marangoz ustanın elinde güzel bir hale gelebilmek için, marangozhaneye girmek lazımdır.
 
Kırk yıl Taptuk Emre Hazretlerinin dergahında hizmet eden Yunus Emre'yi asırlardır gönül sultanı yapan, Allahu Tealanın kendisine sunduğu en büyük lüfutlardan birini şu mısralarda anlatıyor;
 
MÜRŞİTSİZ OLMAZ
Gel ey kardeş Hakkı bulayım dersen,
Bir kamil mürşide varmayınca olmaz.
 
Varıpta sözünü tutmayınca olmaz,
Resulün cemalin göreyim dersen,
Bir kamil mürşide varmayınca olmaz.
 
Varıpta sözünü tutmayınca olmaz,
Niceler gittiler mürşid arayı,
Arayanlar buldu derde devayı,
Kırk yıl okusalar aktan karayı,
Bir kamil mürşide varmayınca olmaz,
Varıpta sözünü tutmayınca olmaz.
 
YUNUS EMRE (KUDDİSE SIRRAHU) HZ.
 
Gönül sultanı olamasakta, gönül sultanlarının bahçesinde bir gül olalım. Bahçenin değeri, ilk önce sahibinden pay biçilir.
 
 
Selam ve dua ile.
 
Gayret bizden, Tevfik Allah'tan.

metafizikmerkez.org / Editör 25
 

Bu haber 13120 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Metafizik

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ?

İntihar edenler çoğaldı ve nedenleri ? İntihar edenlerin çoğalmasında ki etkenlerden en önemlisi yaşayamadıkları DİN'dir !

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği

Müslüman Temizliği, Sihir-Büyü Kirliliği Günümüz dünyasına ışık tutan bir yazı..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im