PARADOKSLAR SAHRASI...


Açıklama: "Yeryüzünde hikayeler; GÖKLERDE ise HAKİKATLER vardır..."
Kategori: Sitemizden
Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2016
Geçerli Tarih: 14 Ağustos 2020, 13:59
Site: Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
URL: http://www.hakanyilmazcebi.com/detay.asp?haberID=485


MOSSAD'ın geçen dönem Başkanı Tamir Pardo ve ekibinin başını yiyen bir hikaye anlatacağım size... Kimileri için hikayedir bu kimileri için ÇARIKLI ERKANI HARBİN OPERASYONLARINDAN sadece biri...

MOSSAD uzun süre diğer istihbarat teşkilatlarının da hareketliğinden Kuveyt-Suudi Arabistan ortak sınırlarında olan bir dinleme merkezini tespit eder. Bölge ile ilgili taşeron kaynaklardan gelen bilgiler değerlendirmeye alınır.. Bu raporlar da Tamir Pardo'ya ulaşınca durumun ehemmiyetinden olsa gerek, alel acele bu dinleme merkeziyle ilgili bir operasyon başlatır. Zira MOSSAD'ın arattigi 8. SIRADAKİ (!) istihbaratçı dahil, bir takım adamlar (!) bu merkezde acil toplantılar yapıp dağılmaktadırlar..

Tamir Pardo ve özel ekibi, bu bilgilerin ve görüntülerin kısmen alınabildiği bölgeye operasyon yapmak için yola çıkarlar.. Gittiklerinde boş ve bir o kadar da çorak araziyle karşılaşırlar. Önce, böyle bir yerden dolayı adeta şok geçirirler. Dinleme merkezi ve bir takım insanları toplandığı yer olarak fişlenen yere odaklandıklarında bir anda 500 m. önlerinde ağır ve emin adımlarla yürüyen birini fark ederler. Öncelikle adamı yakalayıp, konuşturmaya karar verdikleri için takibe başlarlar...

Saatler geçmesine rağmen aradaki mesafe tüm hızlarına rağmen bir türlü kapanmaz.. Elini atsan yakalayacaksın ama her seferinde elinden kayan sinir bozucu bir objeyle uğraşmak gibi bir durum yaşanmaktadır.. Sonunda çareyi havaya ateş açıp korkutup, durdurmakta bulurlar ancak o da nafile, ne"vınlayan" ne de "tınlayan" vardır..

Tamir Pardo, üst düzey aldığı sinir harbi eğitimlerine rağmen bu gizemli adamın vurulmasına karar verir. Lakin kuşun gözünü neredeyse iki kilometre öteden vuran bunca eğitimli adamın atışlarına rağmen hedefi bulan bir tek mermi dahi yoktur..

Tamir Pardo'nun adamlarını ileri sürüp kendisinin biraz uzak kaldığı bir sırada, takip ettikleri gizemli şahıs anında gözden kaybolur. Dürbünle sahrayı tararken Tamir Pardo bir anda Azrail'i karşısında bulmuş gibi şok geçirir. Saatlerce takip ettikleri adam elinde YEŞİL KAPLI BİR KİTAPLA (!) karşısında durmaktadır. Panik olup bağrışlarına ekibinin yetişmesi üzerine ancak kendisine gelir..

Tamir Pardo ve ekibi bu sıradışı olay üzerine bölgeyi iyiden iyiye keşfetmek için tekrar dinleme merkezinin olduğu yere geri dönerler.. Geri döndüklerinde bu dinleme merkezinin etrafında Rus İstihbarat Teşkilatından birilerinin de araştırma yaptıklarını görürürler. Buradan anlaşılır ki bölgede faaliyet gösteren PEK ÇOK İSTİHBARAT TEŞKİLATI (!) TANIMLANAMAYAN BU GİZLİ ÜSLE İLGİLENMİŞTİR..

Sonunda bu küçük gizemli yeri yağmalayıp yakmaya karar veriler ve öyle de yaparlar ve gerisin geri elleri boş TEL AVİV'deki HA MOSSAD (Ha-Mossad le-modi'in u-le-tafkidim meyuhadim) üssüne geri dönerler..

Oysa bu dinleme merkezine Rus ajanları geldiklerinde, içeriye girmiş ve burada ellerine geçirdikleri verilere göre SUUDİ ARABİSTAN'a doğru yol almaya başlamışlardır bile...

TAMİR PARDO ekibiyle bir durum değerledirmesi yaptıklarında, operasyonda tanımlayamadıkları olayları METAFİZİK-METAPSİŞİK GİZEM BİLİM UZMANLARINA aktarırlar. Tamir Pardo, PARADOKSLAR SAHRASI ismini koydukları bu yerde ayrıca bu açıklamalar esnasında: Sahrada çok yüksek dalga boyutlu bir ışığın yükselip önce Suudi Arabistan topraklarına, oradan da Mekke-Kabe istikametine doğru GÖKKUŞAĞI TAYFI şeklinde gittiğini gördüklerini de aktarmıştır..

Bu durum üzerine METAFİZİK-METAPSİŞİK UZMANLARI bu sahrada bir sahabe, bir evliya kabrinin bulunabileceğine ve bu kabrin başında bir toplantı merkezi bulunabileceğine karar verirler..

Ve bir süre sonra bölgede "GİZEMLİ BİR KABİR" aranmaya başlanır..

Ardı sıra da bölgeye SAVAMA, MI6 dahil olmak üzere pek çok istihbarat birliği akmaya başlar..

Ne hikmetse bir süre sonra ISRAEL HÜKÜMETİ, MOSSAD'ın şefi Tamir Pardo'ya:

- "Pardon!.." der ve görevden alır, yerine Yossi Cohen'i atar...

Bakalım Yossi Cohen'in aklını bu defa KİM, KİMLER alacaktır?..


"Yeryüzünde hikayeler; GÖKLERDE ise HAKİKATLER vardır..."


* Hakan Yılmaz ÇEBİ
TOPLUMU AYDINLATMA HAREKETİ ((TA*HA)

EK: MOSSAD'IN 12. BAŞKANI YOSSİ COHEN KİMDİR: http://www.trthaber.com/haber/dunya/mossadin-yeni-baskani-yossi-cohen-kimdir-221629.html