Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
OKURLARIMIZ PETROL VE MADEN OYUNLARINI AÇIKLIYOR...

OKURLARIMIZ PETROL VE MADEN OYUNLARINI AÇIKLIYOR...

Tarih 23 Nisan 2015, 12:25 Editör

TÜRKİYE'DE PETROL KİME SAKLANIYOR kitabımızı elden ele dolaştırıp BİZZAT YAŞADIĞI ve şahit olduğu olayları anlatıyormuş...

ERZURUM'DAN GELEN TELEFON...


Az evvel Erzurumlu 65 yaşında bir amcamız aradı. 


TÜRKİYE'DE PETROL KİME SAKLANIYOR kitabımızı elden ele dolaştırıp BİZZAT YAŞADIĞI ve şahit olduğu olayları anlatıyormuş... 


Erzurum'da petrolün yıllar evvel nasıl bulunup kuyuların kapatıldığını, bulan şirket sahibinin nasıl öldürüldüğünü ve İstanbul'dan gelen bir Yahudinin kendisine anlattıkları vb.. 


Telefonunu aldım kısmetse onun da hatıralarını kitabın yeni baskılarına ekleyeceğim... 


Bir Tv Programına bağlatıp konuyla ilgili tecrübelerini HALKIMIZLA paylaşmasını sağlayacağım.. 


Cenab-ı Mevla;mücadelemizi sabır ve sebatla sürdürüp bu yolda en aziz başarı ve dualı hizmetler nasip eylesin... 


- Hakan Yılmaz ÇEBİ- Toplumu Aydınlatma Hareketi-

 


* ÇAYINIZI- KAHVENİZİ ALIN SABIRLA TÜM PETROL MESELESİNİ ÖĞRENİN İLGİLİ VİDEO :

iLGİLİ LİNKİNİ VERDİĞİM AŞAĞIDAKİ VİDEO'DA 28.dakikadan sonraki konuşmalarımıza dikkat ediniz; programdaki ataleti ve tembelliği de kaldırmaya çalışarak asıl konuşulması gerekenler için mücadele veriyoruz.. Maalesaf tv'lerde bir de UYKU-UYUŞUKLUK HALİNİ AÇMAK İÇİN MÜCADELE VERİYORUZ:
AKABİNDE İSMİ MAHFUZ BİR OKURUMUZDAN GELEN MESAJ ;

DEĞERLİ BİR OKURUMUZ AZ EVVEL MESAJ ATMIŞ PEK ÖNEMLİ TASHİH YAPMADAN ORJİNALİNE SADIK KALARAK PAYLAŞIYORUM: 

"hakancığım ilğiniçeker mi bilemem ama bildiğimi sizinle peylaşmal isterim.ben mardinliyim ve takriben 42 yıl önce avrupadan gelen bir petrol heyeti geldi,kızıltepe de petrol rezervini kaliteli ve bol tesbit edince bu petrol türklere fazladır deyip,birşeyler yapmışlar yerde,baban orada idi,o bize anlattı.dedi ki o petrolu dağıttılar kaçıırttılar diye. birde mardin ile savuru dağlarında kaliteli altın damarları mevcuttur. mutlaka haberiniz vardır ama yinede yazayım dedim. sevgiyle kalın." **********************************************************************************

YUKARIDA OKURUMUZUN MESAJINDAKİ "O PETROLÜ DAĞITTILAR KAÇIRTTILAR" sözüne bir açıklama getirmeye çalışırsam: En belirgin betonlama-beton döküp üzerini toprakla tepecikle kapama tabi... Bir de uzmanlar bana cıva döküldüğünden bahsetmişlerdi, artık nasıl kimyasal bir etkisi varsa... Bir de metafizik alemden Türkiye'nin İKİ KUTSAL'ından yani dokunulmaz sahalarından bir ASKERİ SAHALAR diğeri DİNİ SAHALARolduğu için bu değerli madenlerin bazılarının üzerine ÇAKMA TÜRBELER kurulduğunu söylediler ve gezdirip gösterdiler.. 

ZAMANI GELİNCE BURALARI AÇACAKSINIZ dediler.. 

Diğeri de ASKERİ SAHALAR... 

İnce hesaplar var onlar için HESAP VAKTİNE hazırlıklar var... 

Hasbiyalahu ve ni'mel VEKİL!..


-Hakan Yılmaz ÇEBİ- Toplumu Aydınlatma Hareketi-İthaf : Emperyalizmle mücadeleye önderlik eden merhum General Cevat Rifat Atilhan' ın, aziz hatırasına  hürmetlerimle...

 

TÜRKİYE’NİN PETROL SAVAŞLARI

“BİR ANKARA HATIRASI…”

 

Bu konuyu ilk defa 1995 yılında şimdilerde Türkiye’nin en çok satan gazetesi olmakla övünen ancak içinde bulunduğumuz yıllarda ciddi habercilikten uzaklaşmış gazetenin birinde, gündüz baskısında “Petrolü Yabancılara Bıraktık” gece baskısında ise “Petrolü Ele Bıraktık” manşet haberiyle Türkiye gündemine taşıdım. Daha sonra her defasında yeni bilgiler ekleyerek çıkardığım kitaplarla bu mücadeleyi her şart ve şerait altında vermeye çalıştım. Zira tüm milli ve manevi değerler yetimin, dulun, tüyü bitmemiş yavrularımızın, halkımızın hakkı ve emanetidir. Bu emanetlere sahip çıkmayıp, grup, cemiyet, parti veya şahsi menfaatlerine arslan kesilenler herhalde “İlahi mizana” gireceklerini unutuyor olsa gerekler.

 

Çok şükür birkaç yıldır neredeye her hafta Türkiye’de petrol bulundu haberleriyle karşılaşıyoruz. Karadenizimiz’e araştırma gemileri gelirken, özellikle sürekli uyardığımız Güneydoğu Bölgemizde araştırmalar, ciddi sondajlar yapılıp, müjdeli haberler alıyoruz. Demek ki mücadele edilince oluyor…

 

Lakin bu mücadele kolay olmuyor. Yalnız kalıyorsunuz, işleriniz bozuluyor iş hayatınıza haliyle tüm hayatınıza ambargo koyuluyor. Namerd bir ölüm planı her yönden peşinizde geziyor. En acısı da dost dediklerinizi dahi yanınızda bulamıyorsunuz.

 

2006 yılında “Bu Topraklarda Petrol Var” başlıklı kitabımız referans gösterilip petrol hakkında Meclis’te sıkı bir soruşturma başlatılsın diye iktidardaki partinin milletvekili tarafından davet edilmiş, baş başa bir hafta ne yapabiliriz diye görüşmüştük.

 

Daha yola çıktığım andan itibaren şeytani nefesler peşimdeydi. Lakin gözümüzün ne kadar kara olduğunu bildikleri için açık bir tehdit ve engelle değil de örtülü bir şeytanlıkla geleceklerini hissediyordum. Bu amaçla Ankara’da daha önce ”Petrol Fırtınası”kitabının da yazarı merhum Raif Karadağ’ın da başına gelen otel odalarında meçhul ölüm listesine eklenmemek için dayımın oğlunun evinde kalmaya karar vermiştim. Ancak o gece evi kalabalıktı ve kayınpederi misafiriydi. Bu durumu öğrendiğimde vakit geç olmuştu haliyle o saatten sonra yeni bir akraba evi bulmak için kimseyi rahatsız edemezdim. Neticede kendisinin de daire müdürü olduğu Orman Bakanlığı’nın misafirhanesinde kalmaya karar verdim.

 

Misafirhaneye giden bir araca bindim. Gece geç saatti, unutup kimliğimi yanıma almadığım için problem yaşadık, görevliye internete gir arama motorlarına Hakan Yılmaz Çebi yaz malumat alırsın deyip kaydımı yaptırdım. Bu arada referansım olan dayıoğlunu da aramışlar, o da kaydımız yapıldığı halde niye böyle bir problem yaşadığımızı anlamamakla birlikte, bu küçük sıkıntıdan dolayı benden özür diledi.

 

Kaydım yapıldıktan sonra, içimden gelen bir hisle odama çıkmadan evvel misafirhanenin oturma salonunu insanları etüd ederek dolaştım. Hiç de hayırlı bir elektrik alamadım. Suratları gibi içleri de kara insanlar vardı. Orman Bakanlığının personelinin dışında burayı irtibat noktası gibi kullanan gölgeleri uzun birileri (!) vardı.

 

Her zaman olduğu gibi alıcılarım, içimdeki “sekineyle” beraber de olsa, şahsıma karşı bu gece operasyon olduğunu söylüyordu.

 

Gece yarısına doğru misafirhanedeki odama çıktım.

 

Ve inadına kapıyı kapatmadım.

 

Odayı hazırlayanlar her türlü tezgahı ayarlamışlardır dedim. Böylesi durumlarda, kontr sürprizlar yapmak lazımdı. Kaçarsan kovalanırsın… En iyi taktik her türlü riske rağmen tavşan olacağına ölümüne tazı olmaktır.

 

Güneydoğu’da askeri vazifemi yaptığım yıllardaki gibi ayakkabılarımı çıkarmadan yatağın dışında tutarak sırtüstü uzandım. Her an yaşanabilecek arbedeye mukavemet edebilmek için. 
 

Kapıyı anahtarlamadım, banyodaki terliğin tekini alarak nasıl olsa kapının açılması için kapı kolu aşağıya inecek deyip, kapı koluna terliği yerleştirdim. Bunu her an sürprizi beklerken uykuya geçersem kapı kolu aşağıya doğru indiğinde “terlik yere düşsün” ve seste uyanmama vesile olsun diye idi. Aslında derinlemesine anlayamadığım içsel davranışlardan biri de diyebilirim buna zira bir terliğin kapı açılıp yere düştüğünde ne kadar yararı olabilir ki…

 

Diğer taraftan, insanları değişik şekillerde izsiz-pürüzsüz ortadan kaldırma teknikleri vardır.

 

Damardan verilen et suyu gibi.

 

Bir dönem merhum Başbakan Turgut Özal suikastini de soruşturan Uğur Tünük isimli başsavcı, kendisiyke sık sık görüştüğümüz anların birinde “damardan verilen etsuyu hiçbir iz bırakmadan kaldırır adamı ortadan” demişti.

 

Neyse,

 

Allahtan fazla beklemedim, uzandıktan bir süre sonra odamın kapısının anahtar deliğiyle oynanmaya başlandı. Ardından kapı kolu aniden indi. Tam yataktan sıçrarken terlik öyle bir yere düştü ki, sanki terlik değil de ses bombasıydı. Kapıda panikleyen iki kişiden gelen patırtılı sesler duydum. Kapıya koşup açtığımda tahmin ettiğim gibi parkeli iki kişinin koridoru hızla döndüğünü merdivenelere doğru koşup uzaklaştıklarını kıl payı gördüm.

 

Tebessüm edip, öylesine bir oyundu çok şükür ucuz atlatıldı deyip odaya girdikten sonra hala aklımın almadığı sesi çıkaran terliği elime alıp inceledim. Terlik değil adeta çoraptı yani en hafif plaj terliklerindendi.

 

Tahmin ettiğiniz gibi. Her zaman olduğu gibi ilahi kudretin işiydi bu!

 

Çok şükür hayatımız hep bu kutsi trafiğin himmetiyle geçti.

 

İçimdeki sekine yat aşağıya bu da öylesine bir oyundu deyip, olabildiğince rahat bir uykuya geçtim.

 

(…)

 

Ankara’dan İstanbul’a otobüsle dönerken iki sivil polisin güvenlik takibindeydim. Bolu’da bir tesiste mola verilince namaz için mescide girdim. Arkamdan geldiler, yakınlık kurmak istediklerini kaçak göçek hareketlerle de olsa belli ediyorlardı. Hatta bir ara bir tanesi bana doğru göz teması sağlamasa da işittirerek biri imam olsa da beraber namaz kılsak dedi. İçimdeki “sekine” iyi insanlar olmalarına rağmen yine de mesafe yine de mesafe nasihatinde bulundu.

 

Ve bir süre sonra Hırant Dink cinayeti ve burada da Yeni Petrol Yasası gündeme geldi. İzninizle işin o kısmını kitabın ilerleyen bölümlerinde Vakit yazarı Hasan Karakaya’nın sağolsun bu konudaki mücadelemizi dile getirdiği  köşe yazısıyla hatırlatacağız.

 

Sevgili okurlarım, ülke değerleri bir milletin onuru ve namusudur. Ülke evlatlarının geleceği olan bu konunun peşini hep birlikte bırakmayalım lütfen. İnanın Güneydoğu bölgemiz başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok sahasında petrol ve diğer enerji yataklarımızın işletildiğini gördüğümüzde “Büyük Türkiye’nin” inşasına katkılarımıdan dolayı şükredip, şeref duyacağımız nice günlerimiz olacaktır.

 

Dualar ve dualarınızla sizleri Alemlerin Rabbine emanet ediyorum.

 

                                                                      Hakan Yılmaz ÇEBİ

                                                                           -Yeşilışık-Bu haber 7829 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
İstihbarat

LEVON AMCAYLA HASBİHAL... MAALESEF; YARALARIM AÇILDI...

LEVON AMCAYLA HASBİHAL... MAALESEF; YARALARIM AÇILDI... LEVON AMCAYLA HASBİHAL... MAALESEF; YARALARIM AÇILDI...

İsrail Metafizik İstihbarat Kuvvetleri Yetişmesi

İsrail Metafizik İstihbarat Kuvvetleri Yetişmesi Kabollo teşkilatı İsrail Kohenleri tarafından binlerce sene evvel teşekkül ettirilmiştir. Şimdi bu teşkilatın nasıl...

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im