Suudi aile bir cin ile mahkemelik oldu!


Açıklama: İlginç gelebilir ama bu da oldu, Suudi aile bir cin ile mahkemelik oldu!
Kategori: Metafizik
Eklenme Tarihi: 04 Temmuz 2010
Geçerli Tarih: 28 Mayys 2024, 16:49
Site: Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
URL: http://www.hakanyilmazcebi.com/detay.asp?haberID=96


Garip gelsede bu haber, aslında günümüz metafizik dünyasının günlük hayatımıza nasıl etki ettiğinin bir karesidir. Aslında şaşırmamak lazım, metafizik alemde yaşananların yanında zahire yansıyan bu karenin fazlada bir önemi olmamalı...
Haber:
 
Suudi Arabistan`da hukuk dünyasını şoke eden bir gelişme yaşandı. Bir aile evlerinden hırsızlık yaptığı ve kendilerini taciz ettiği gerekçesiyle bir `cin`e dava açtı

Al Vatan gazetesinde yer alan habere göre Medine`nin 250 km yakınlarında yaşayan Suudi bir aile, mahkemeye hırsızlık ve taciz gerekçesiyle başvurdu. Ebu Abdullah isimli şahıs bir süredir telefondan tehdit aldıklarını, evlerindeki cep telefonlarının çalındığını, dışarı çıktıklarında kendilerine taş atıldığını ve çocuklarının korkutulduğunu söyleyerek mahkeye şikayette bulundu. Buraya kadar herşey normal seyrinde devam ederken yerel mahkeme başkanı Şeyh Amr el Salmi`nin tüm bunları kimin yaptığını sormasıyla olay bambaşka bir boyut kazandı.

Abdullah ailesi hayatlarını kabusa çevirenin bir cin olduğunu söyledi. Aile üyeleri, 2 yıldır kendilerini rahatsız ettiğini iddia ettikleri cinden davacı oldular. Daha önce benzer bir durum yaşanmaması nedeniyle ne yapılacağına karar vermek mahkeme başkanına kaldı.

Mahkeme başkanı Şeyh Amr el Salmi ailenin bütün üyelerinin aynı ifadeyi verdiğini zor olmasına rağmen olayın doğruluğunu teyit etmeleri gerektiğini belirterek davayı kabul etti. Salmi, `Zor bir dava ama konuyu dikkatle inceleyip olayı araştıracağız` dedi.

Aile, mahkeme tarafından dava sonuçlanana kadar geçici olarak başka bir eve taşındı. Şimdi merak konusu olan suçlu bulunması durumunda cine ne ceza verileceği.
 
Kaynak: Ajanslar