Araştırmacı Yazar Hakan Yılmaz Çebi Web Sitesi
ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HAZIR KITA

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SOSYAL PAYLAŞIM

DESTEK

DİN VE VATAN

BÖLÜNMEYE KARŞI UYANDIRAN SİTE..
"Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun." (Al-i İmran -104)

www.reddiyeler.com
JAPONYA'DAN BİR KIZ KARDEŞİMİZ..

JAPONYA'DAN BİR KIZ KARDEŞİMİZ..

Tarih 29 Eylül 2015, 16:56 Editör Hakan Y. ÇEBİ

Bulanlar elbette arayanlardır..

Yoğun bir dua seansından sonra ŞEMS Hazretlerinin türbesinden çıkıyoruz. Amerika-Miami'den gelen Tuğbay (Orta Asya'da bir erkek ismi) kardeşimle Mevlana Hazretlerini türbesine yürürken sevgili kardeşimiz bir anda hallendi ve aniden arkaya döndü...

 

Arkasından gelen boynuna bir örtü atmış Japon kız kardeşimizi görür görmez Hakan abi, ben bu hanımefendiyle görüşeceğim dedi. İstem dışı hareket eder gibiydi... Üzerindeki hali anlayabildiğim için önce tanışma faslından sonra sor bakalım: "Hanımefendi kafile ile mi gelmiş, yoksa tek mi yola çıkmış dedim.."

"Nitekim, kafile ile yola çıkmışsa turistik bir seyahat, yok tek başına yola çıkmışsa bir de MEVLANA HAZRETLERİNİNdergahına yolunu düşürmüşse -RUHİ ESİNTİLER/MÜLHİMELER- peşinde demektir" diye düşün(dürül)düm..

Tuğbay kardeşimiz; Miami'de yaşadığından İngilizcesi son derece iyi. Hanımefendi de Mimar olup, eğitimli bir ailede geldiği için (ailenin pek çok üyesi üniversitede akademisyen imiş) Uzak Asya'dan: Sri Lanka, Kamboçya, Vietnam....tüm Ortaasya'ya Türmenistan, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan.... Ermenistan-Gürcistan ve oradan Türkiye'ye nasıl seyahat ettiğini ve çok mütevazı şartlarda yaptığı yolculuğunun (Budist olmasına rağmen(O'nu/YARATAN'ı) aramak olduğunu ifade ediyor...

 

Bir dönem Rahmetli Abdülhamid Han'ın Japonya ile arasındaki (bir sırra binaen) geliştirdiği ilişkileri, yine merhumBarış Manço'nun Japonya konserlerini, şu an görevde olan maneviyatta Japonya İmamlarının vazifesi vb. aklıma geliyor; karşımdaki mümtaz bir nüveden JAPON halkının çalışkanlık, mutevazılık, disiplin üzere YÜCE İSLAM DİNİNİN atideki kardeşi, mümtaz temsilcilerini görüyorum...

Diğer taraftan, birçok sohbet konumuzu ise Hz. ŞEMS ve MEVLA'na dualarının açılımına, İnşa'Allah bereketine bırakıyorum.. Hikmet ve sırlarını KUDRET-İ İLAHİ takdir buyursun...

 

Buğulanan gözlerimizle; O'nu ve atideki Japon kardeşlerimizi CENAB-I ALLAH'a emanet ediyor; Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin o mubarek şiirinin son mısrasını dillendiriyoruz..

 

GÖRELİM MEVLAM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER..

Hakan Yılmaz ÇEBİ

Toplumu Aydınlatma Hareketi (TA-HA)

 

DİP NOT:

YÜCE İSLAM DİNİ; İLMİ-AHLAKIYLA tüm dünyaya emanettir!.. Biz ise SANCAKTARLIĞINI, EN ÇOK HİZMET eden ülke ve ümmet'in en sadık kardeşleri olma hüviyetini koruyacağız ki BU ŞEREFİ kaybetmeyelim.. AZMİMİZ bu yolda olmalı; RABBİMİZİN YERYÜZÜ İMTİHANINDA VERDİĞİ ASLİ VAZİFE VE EN MEŞAKKATLİ ANCAK EN ŞEREFLİ VAZİFEDİR BU!..

Bu haber 7177 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sitemizden

Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle

Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle Beyaz TV Her Açıdan 5 Kasım 2019 Tek Parça İzle

Hakan Yılmaz Çebi ve Ahmet Maranki Beyaz Masa Sohbetleri 03.01.2019

Hakan Yılmaz Çebi ve Ahmet Maranki Beyaz Masa Sohbetleri 03.01.2019 Beyaz masa programının bütün kaydını izleyebilirsiniz..

(c) 2008 - 2015 Sizde Ümmeti Muhammed yararına hayırlı küçük bir iş yapmak istiyorsanız yazıları sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz! Gayret, samimiyet ve aşk bizden tevfik Allah'tan! (cc) Sitemizden alınan yazı ve dosyalar, ticari amaç gütmeksizin, değişik istemediğimiz amaç ve çıkarlar uğruna kullanmaksızın, yazar ve site ismimiz kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir! Aksi halinde tüm yasal haklarımızı gizli tutmaktayız!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapy: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bili?im